Rezerwat przyrody Szwajcaria Ropczycka w Ropczycach
Fot. Łukasz/grupa Fotograty Łukasza
Spodobały Ci się zdjęcia? Zaproś nas
Co zwiedzić na Podkarpaciu?

Komentarze

  1. Ten wąwóz lessowy w Ropczycach kiedyś nazywaliśmy "Szkotnia",teraz to się nazywa "Szwajcaria Ropczycka".Nasza Szkotnia niestety już nie wygląda tak jak kiedyś.Zniszczono ja okropnie,przez zrobienie przez środek wąwozu drogi asfaltowej i wybudowanie obok wąwozu bloków.W tej chwili drzewa tylko patrzeć jak się poprzewracają,zbocza wąwozu poopadały.To już niestety nie ten piękny wąwóz który był.Na tych zboczach kiedyś rosły poziomki,fiołki i wiele różnych gatunków roślin.W Szkotni zbieraliśmy grzyby - gołąbki,gdzie potem się piekły na blasze -wspomnienia. Teraz to już inna Szkotnia nie ma porównania do dawniejszej.To samo zrobiono po drugiej stronie ulicy z Laskiem,gdzie wybudowano strzelnice i Lasek zniszczono.Na końcu tego Lasku zawsze latem przyjeżdżali cyganie i tam się rozkładali. W Ropczycach jest wiele zabytków,ale i wiele zniszczono.Proszę spojrzeć na Rynek,wprawdzie nowoczesny,ale już nie ten który był - zielony.Tak właśnie człowiek niszczy wszystko co kiedyś było piękne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje za bardzo ciekawy komentarz. Musze przyznać, że do tej pory nie interesowałem się tym tematem tak bardzo, ale teraz czuję, że muszę zrobić więcej zdjęć i opowiedzieć w ten sposób o tym miejscu. Bardzo dziękuję za inspiracje.

      Usuń

Prześlij komentarz

Pierwsze miejsce na liście ulubionych wycieczek tygodnia. Zobaczcie, co najbardziej się podoba

Popularne atrakcje turystyczne

Łączna liczba wyświetleń

Prowadzisz firmę agroturystyczną lub związaną z turystyką, sklep z wyposażeniem, hotel, bar, restaurację, drukarnię cyfrową? Twoja działalność jest związana z turystyką, kulturą lub chcesz, aby zdjęcia z Twojego muzeum, instytucji, imprezy organizowanej w mieście lub miejsca doskonałego do wypoczynku, ukazały się na naszym blogu? Chciałbyś, aby o Tobie dowiedziały się osoby, które lubią aktywny wypoczynek i zwiedziły to miejsce? Współpraca

Popularne wycieczki

Prowadzisz firmę agroturystyczną lub związaną z turystyką, sklep z wyposażeniem, hotel, bar, restaurację, drukarnię cyfrową? Twoja działalność jest związana z turystyką, kulturą lub chcesz, aby zdjęcia z Twojego muzeum, instytucji, imprezy organizowanej w mieście lub miejsca doskonałego do wypoczynku, ukazały się na naszym blogu? Chciałbyś, aby o Tobie dowiedziały się osoby, które lubią aktywny wypoczynek i zwiedziły to miejsce?

Skontaktuj się w celu nawiązania współpracy, zaproszenia nas na zdjęcia lub wykupu reklamy. Napisz i zaproś nas.

Top 5 wycieczek w tym tygodniu - zobaczcie, co warto zwiedzić

Na blogu odnajdziecie ciekawe propozycje wycieczek. Zwiedziliśmy już województwa: podkarpackie - małopolskie - lubelskie - świętokrzyskie - pomorskie. Podpowiadamy co zwiedzić w miastach, jak: Rzeszów - Sanok - Zagórz - Przemyśl. Przygotujemy reportaże - eventy - artykuły - filmy. Byliśmy na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.